5 клас

29.05.2020
1.Пройти тести, відповіді надіслати у вайбер 380639753274https://naurok.com.ua/test/futbol-506394.html


26.05.2020
1.Удари по нерухомому м'ячу на точність.
Щоб зробити удар по м'ячу серединою підйому, треба відійти на кілька кроків назад від нього, розігнатися, в кінці розбігу опорна нога має бути на 10—15 см збоку від м'яча. Під час удару опорна нога піднімається на носок, щоб ногою, яка робить удар, не зачепити землю.

2.Жонглювання м'ячем.


25.05.2020
  1. Загально-розвиваючі і спеціальні  вправи.


2.Передача м'яча з місця на точність одним із вивчених способів.



22.05.2020
1.Вплив вправ ранкової гімнастики на організм школяра.
Ранок кожного школяра має починатися із зарядки, ранкова гімнастика дає заряд бадьорості на весь день.
1. На початку виконання вправ — легка ходьба, біг підтюпцем упродовж 2-3 хв, вправи на "потягування" з глибоким диханням. При цьому важливо слідкувати за поставою. Після ви­конання попередніх вправ посилюється дихання, зігрівається тіло, активізується діяльність кардіораспіраторної системи, підви­щується загальний обмін речовин і створюються умови до вико­нання наступних вправ.
2. Наступний етап полягає у виконанні вправ для м'язів шиї, плечового пояса і рук. Це впливає на зміцнення м'язів верхніх кінцівок і плечового пояса, покращання рухливості суглобів.
3. Далі потрібно виконувати вправи для м'язів тулуба і ніг. Це призводить до збільшення еластичності й рухливості хребта, зміцнення м'язів тулуба, покращання умов для діяль­ності внутрішніх органів, а також зміцнення м'язів та збільшен­ня рухливості нижніх кінцівок.
До вправ 2 і 3 пунктів додаються силові вправи без обтя­ження або з невеликими обтяженнями для м'язів рук, тулуба і ніг (згинання та розгинання рук в упорі лежачи, вправи з лег­кими гантелями, з еспандером, резиновими амортизаторами.
4. Четверта серія вправ виконується на розвиток гнуч­кості з положень стоячи, сидячи та лежачи. Вони сприяють збільшенню еластичності, гнучкості та спритності.
5. Легкі стрибки або підстрибування, махові рухи, що вико­нуються в середньому або швидкому темпі з рівномірним дихан­ням, посилюють загальний обмін речовин, зміцнюють м'язи та суг­лоби ніг, покращують кровообіг. Тривалість цих вправ 20-30 с.
6. У заключній частині комплексу застосовують вправи, спрямовані на розслаблення м'язів, заспокоєння дихання, що в свою чергу, призводить до заспокоєння організму, досягнення психічної та фізичної рівноваги.
2.Стрибки з імітацією удару головою в стрибку .




19.05.2020
1.Режим харчування ( вивчити).
Неабияку роль в успіхах юного футболіста відіграє харчування. Спожива­ти їжу краще в ті самі години доби. Снідати потрібно після про­ведення ранкової гімнастики та водних процедур. Тренування бажано розпочинати через 1,5-2 години після споживання їжі.
До раціону харчування юного футболіста повинні входити м'ясо, риба, жири, молочні продукти, овочі та фрукти, багаті вітамінами.
Тим, хто займається спортом, рекомендується вживати біль­ше рідини: соки, споживні напої, чай тому, що організм під час тренування втрачає багато рідини, і її нестачу потрібно своєчас­но поповнювати.


2.Обманні рухи.



18.05.2020
1.Ведення м'яча вивченими способами.

2.Повторити імітацію вкидання м'яча за бокової лінії.



15.05.2020
1.Способи самоконтролю під час занять.

2.Зупинка м'яча грудьми.
М'яч, що летить зверху, найкраще зупиняти грудьми, оскільки їхня поверхня значно більша, ніж інших частин тіла. Кисті рук відкрий, не напружуй м'язи грудей, вони повинні бути розслаблені. Руки розведи, щоб запобігти торканню м'яча. Відведи руки за спину і відкрий груди назустріч м'ячу. Коли м'яч торкнеться грудей, відхились трохи назад. Зведи плечі разом і втягни груди. Дай м'ячу скотитись униз.


12.05.2020
1.Видатні футболісти України (написати, фото надіслати у вайбер+380639753274)

2.Провести комплекс загально-розвиваючих вправ.



08.05.2020
1.Повторити правила безпеки на уроках фізичної культури.Правила змагань.


05.05.2020
1.Прочитайте про Олімпійські ігри у Стародавній Греції.
У прекрасному грецькому місті Олімпія ще за часів Гомера на честь бога Зевса було започатковано спортивні змагання, відомі всьому людству, – Олімпійські ігри. Стародавні греки по-різному розповідали про це. Одні казали, що змагання були започатковані самим верховним богом після його перемоги над батьком Кроносом. Інші запевняли, що батьком Олімпійських ігор був нібито син Зевса, величний грецький герой Геракл. Існували також інші легенди про народження цих спортивних змагань.
Відродив Олімпійські ігри в 776 р. до н.е. цар Іфіт. Важкі тоді були часи, Греція страждала від пошестей і війн. Довго цар Іфіт міркував, як же зарадити цим бідам. І вирішив запитати про це у богів. Пішов Іфіт у Дельфи, щоб оракул допоміг йому. Піфія виголосила цареві волю богів. Вона сказала: «Щоб припинити війни та знищити хвороби, повинен Іфіт відродити Олімпійські ігри». Послухав цар оракула. Він запросив до себе спартанського правителя Лікурга. Разом з ним Іфіт склав та підписав угоду про перемир'я, яке укладалося на час проведення змагань, і оголосив Олімпію священним містом, куди заборонялося заходити із зброєю. Щоб греки завжди про це пам'ятали, текст угоди було викарбовано на бронзовому дискові, який зберігався в Олімпії.
Тільки неодружені жінки мали право бути глядачами під час Олімпійських ігор. Заміжніх, за винятком жриці богині Деметри, на ці спортивні змагання не допускали.
2. Проведення Олімпійських ігор
Олімпійські ігри влаштовувалися один раз на чотири роки і тривали п'ять днів. Спочатку вони були лише частиною свята на честь бога Зевса та інших богів, яким поклонялися давні греки. Потім вони перетворилися на самостійні спортивні змагання. На ігри приїздили учасники й гості з усієї Греції та Малої Азії. На три місяці припинялися будь-які військові дії, щоб усі бажаючі могли без перешкод дістатися до Олімпії. У спортивних змаганнях брали участь тільки повноправні громадяни грецьких держав. Інші ж жителі полісів, так само як і жінки, іноземці, могли бути тільки глядачами.
Перед початком ігор учасники, їхні родичі та вчителі перед статуєю Зевса складали присягу, що під час змагань вони дотримуватимуться звичаїв та законів олімпійських змагань. Спочатку виборювали першість тільки бігуни. На перших Олімпіадах вони долали 1 олімпійський стадій, який дорівнював 192 м. Бігунів поділяли на групи, переможці яких змагалися між собою, а найкращі доходили до фіналу. Історія зберегла ім'я чемпіона олімпіади 776 р. до н.е. Ним був Кореб із Еліди.
Переможців Олімпійських ігор – олімпіоніків – нагороджували вінком із гілочок дикої оливи. При цьому оголошували ім'я олімпіоніка, ім'я його батька та назву міста, у якому він народився. На батьківщині з великою шаною зустрічали переможців Олімпійських ігор. Вони мали різноманітні привілеї, їх обирали на керівні посади. З 540 р. до н.е. на честь олімпіоніків почали споруджувати статуї на їхній батьківщині.
Поступово програму Олімпійських ігор було розширено: дистанцію для бігунів збільшили удвічі, додали змагання у довгому бігові (24 стадії), та п'ятиборство (пентатлон). Згодом до програми Олімпійських ігор додали ще кулачний бій і перегони на колісницях. У 394 р. н.е. римляни скасували проведення Олімпійських ігор. І лише у 1896 р. з метою зміцнення миру та злагоди француз П'єр де Кубертен ініціював відновлення Олімпійських ігор.
2.Удар по м'ячу серединою лоба.


04.05.2020
1.Теоретичні відомості з футболу: історія виникнення футболу в Україні.(вивчити).
2.Вправи з м'ячем.


28.04.2020
1.Повторити різновиди ходьби та бігу. Виконати стрибкові вправи.Виконати біг у повільному темпі до 1000м.



27.04.2020
1.Повторити техніку бігу на середні дистанції.

Старт і стартовий розгін. По команді "На старт"! бігун займає початкове положення у стартової лінії. Штовхова нога знаходиться у лінії, а махова нога ставиться на 2-2,5 стоп ззаду. Тулуб нахилений вперед приблизно на 40 - 45°, ноги зігнуті в тазостегнових і колінних суглобах. Положення тіла бігуна має бути зручним і стійким. Руки зігнуті в ліктьових суглобах і займають протилежне положення ногам. Погляд бігуна спрямований вперед на доріжку, приблизно на 3 - 4 м.
Після команди "Марш"! чи пострілу стартера спортсмен активно починає біг. Із старту спортсмен біжить в похилому положенні, поступово випрямляючи тулуб і займаючи бігове положення, при якому нахил тулуба дорівнює приблизно 5 - 7°. Стартовий розгін залежить від довжини дистанції. У бігу на 800 м, де спортсмени біжать перші 100 м по своїх доріжках, завдання бігуна - швидко пробігти цей відрізок, щоб першим зайняти місце у бровки. Тут можна виділити:
1) сам стартовий розгін який триває приблизно 15 - 20 м;
2) активний біг, який триває до виходу спортсмена на загальну доріжку, де швидкість бігу наближається до рівномірної.
Зазвичай швидкість перших 100 м на дистанції 800 м дещо вищий, ніж швидкість бігу на інших відрізках, навіть при фінішуванні.
На інших дистанціях стартовий розгін менший, близько 10 - 15 м, тут головне - за рахунок швидкого розгону зайняти місце у бровки, щоб не бігти по другій доріжці, збільшуючи свій шлях, а потім перейти до більш рівномірного бігу, відповідного підготовці бігуна.


2.Виконати метання малого м'яча на дальність, результат заміряти.(якщо м'яча немає візьміть предмет який можна  використати так як м'яч.) Виконати стрибкові вправи.






24.04.2020
1.Виконати ЗРВ,та комплекс спеціально-бігових вправ, рівномірний біг до 1000м
2.Зняти відео як ви виконуєте спеціально-бігові вправи, та відправити у вайбер (+380639753274).
17.04.2020
1.Виконати комплекс вправ для розвитку швидкості, витривалості, спритності. Виконати біг на місці зі зміною швидкості.



14.04.2020
1.Виконати ЗРВ.
2.Виконати стрибки у довжину з місця, результат заміряти.


13.04.2020
1.Повторити правила безпеки на уроках легкої атлетики.Виконати імітацію стрибків у довжину з  місця.
Правила техніки безпеки під час занять легкою атлетикою
Пам'ятай і завжди виконуй!
1. При сильному вітрі, зниженій температурі та підвищеній во­логості повітря необхідно збільшити час на проведення розминки.
http://vkrasivomtele.ru/wp-content/uploads/2012/11/wpid-q9qJv9WkMbw9.jpg
2. Взуття повинне мати підошву, яка унеможливлює ковзання.
3. Не перетинати зони бігу, стрибків, метання під час занять на них інших осіб.




4. Проведення занять на спеціально обладнаних бігових до­ріжках, поверхня яких рівна й неслизька. Доріжка повинна продовжуватись не менше, ніж на 15 м за лінію фінішу.
5. Під час бігу на короткі дистанції при груповому старті необхідно бігти по своїй доріжці.
6. Виключити різку миттєву зупинку.
7. Не бігти по біговій доріжці за годинниковою стрілкою.
8. Ретельно розрихляти пісок у стрибковій ямі - місці призем­лення.
9. Не виконувати стрибки на нерівному, рихлому або слизькому грунті. Не приземлятися на руки.
10. Граблі та лопати не залишати в місцях занять.
11. Граблі класти на землю зубцями донизу, шиповки - шипа­ми донизу.
12. Готуючись до метання, оглянути місцевість і впевнитись у відсутності людей у робочій зоні.
13. Не подавати снаряди для метання кидком.
14. Не стояти праворуч від метаючого, якщо він метає правою рукою, та ліворуч, якщо він метає лівою рукою.
15. Снаряди для метання збирати тільки з дозволу вчителя.

2.Присідання( довільно).

10.04.2020
1.Повторити комплекс загально-розвиваючих вправ.

2.Фізичне самовдосконалення.

07.04.2020
1.Вивчити техніку передачі естафетної палички.


2.Стрибки через скакалку.

06.04.2020
1.Вивчити техніку бігу на короткі дистанції.
2.Згинання розгинання рук в упорі лежачи (довільно).


03.04.2020
1.Повторити комплекс ранкової гімнастики.
2.Піднімання тулуба в сід ,(довільно).
31.03.2020
1.Вивчити,що таке естафетний біг?.
Естафетний біг — це командний вид легкої атлетики, який проводиться як на доріжці стадіону, так і на вулицях міста тощо. До програми великих змагань, як правило, входить естафетний біг 4x100 і 4x400 м.
Техніка бігу в естафетах нічим не відрізняється від техніки звичайного бігу, головна відмінність — у передачі естафетної палички на максимальній швидкості у двадцятиметровій зоні (10 м — до кінця першого етапу й 10 м — після початку другого).
Існує два способи передачі й прийому естафетної палички: знизу та згори. Раціональнішим є перший спосіб. При естафетному бігу на коротких дистанціях спортсмени в більшості випадків не перекладають паличку з рук у руки. Стартуючий на першому етапі, тримаючи паличку в правій руці, починає біг із максимальною швидкістю. Бігуни другого, третього й четвертого етапів приймають положення напівнизького старту, повернувши голову назустріч бігуну, що несе естафетну паличку.



При цьому дуже важливо своєчасно почати біг, щоб прийняти естафету від партнера у кінці коридору (на 15-18-му метрі), набравши максимальну швидкість. На тренуваннях ретельно вивіряється контрольна відмітка - відстань в 6-8 м від зони передачі.                 
Коли спортсмен, передаючий естафету, добігає до контрольної відмітки, бігун, що приймає естафету, стартує. Наблизившись до того, що приймає естафету на відстань витягнутої руки (1 -1,5 м), передавальний естафету подає сигнал "Хоп"!. Почувши його, спортсмен, що біжить попереду, тут же протягує назад руку з відведеним убік великим пальцем. У той момент, коли рука того, що приймає зафіксована в цьому положенні,  передаючий бігун витягує руку з паличкою вперед й рухом уперед — угору кладе її у розкриту долоню партнера між вказівним і великим пальцями.
Одержавши паличку, бігун продовжує біг із максимальною швидкістю. Спортсмен другого етапу стає ближче до зовнішньої лінії доріжки й передає паличку спортсмену третьої доріжки в праву руку, а той, у свою чергу,— бігуну четвертого етапу в ліву руку.
2.Вивчити техніку бігу на короткі дистанції.
3.Багатоскоки.


30.03.2020
1.Вивчити техніку бігу на довгій дистанції.
2.Вивчити низький і середній старт.


20.03.2020
1.Вивчити відомих українських легкоатлетів.
2.Види легкої атлетики.
3.Фізичне самовдосконалення.


17.03.2020
1.Повторити тему самоконтроль під час занять фізичними вправами.
2.Повторити техніку стрибка у довжину з розбігу.

Результат пошуку зображень за запитом техніка стрибка у довжину з розбігу

3.Д/З-фізичне самовдосконалення.


16.03.2020
1.Теоретичні відомості:характеристика здорового способу життя(прочитати,запам'ятати)
2.Д\З -стрибок у довжину з місця.





Немає коментарів:

Дописати коментар