8 клас

29.05.2020
1.Пройти тести відповіді надіслати у вайбер 380639753274https://naurok.com.ua/test/uzagalnennya-vivchenogo-materialu-513054.html



27.05.2020
1.Тактика захисту.
Тактика захисту передбачає організацію дій команди, що не володіє м'ячем, спрямовану на нейтралізацію атакуючих дій суперників. Загальнокомандний метод гри в захисті може бути персональним, зонним або комбінованим.

2.Вправи для розвитку сили.



26.05.2020
1.Вправи для розвитку витривалості.
Витривалість – здатність людини протистояти втомі, а саме, виконувати певну роботу протягом тривалого часу з певною інтенсивністю. Намагайся розвивати у себе здатність бігати тривалий час при помірному напруженні сил, не дуже стомлюючись. Після пробіжки переходь на ходу.
Біг на витривалість сприяє розвитку і зміцненню серцево-судинної системи.

5.1.           Вправи для розвитку витривалості
1.        Стрибки з ноги на ногу по сходинках.
C:\Documents and Settings\Admin\Мои документы\SWScan00040.tif
C:\Documents and Settings\Admin\Мои документы\SWScan00040.tif
2.     Стрибки від лінії до лінії.

3.    Ривки після бігу підтюпцем (10- 12 разів).
4.    Біг у рівномірному темпі до 1500 м.
5.    Рухлива гра «Квач» або її різновиди.

2.Ведення м'яча з обведенням перешкод.



22.05.2020В
1.Відволікальні дії(фінти).
 2.Фізичне самовдосконалення.




20.05.2020
1.Загально-розвиваючі вправи для розвитку фізичних якостей.
2.Зупинка м'яча вивченими способами.




19.05.2020
1.Способи пересування у футболі.
  • Біг звичайний
  • Біг спиною вперед, приставним і схресним кроком
  • Стрибки
  • Зупинки
  • Повороти
2.Ведення м'яча.


15.05.2020
1.Спеціальні вправи для розвитку швидкості.



2.Вкидання м'яча з розбігу.




13.05.2020
1.Різновиди ведення м'яча.



2.Зупинка м'яча вивченими способами.



12.05.2020
1.Виконати спеціально-бігові вправи.


2.Відволікальні дії.


Фінт «відходом» з переносом ноги через мяч.

08.05.2020
1.Стрибки через скакалку.Провести ранкову зарядку.


2.Фізичне самовдосконалення.(ходьба,біг, стрибки).


06.05.2020
1.Фізична підготовка юного футболіста.(прочитати).
Загальна фізична підготовка юного футболіста забезпечується вправами загальнорозвиваючого характеру і вправами з інших видів спорту: легкої атлетики, гімнастики, лижного спорту, плавання та ін За допомогою цих вправ досягається всебічний розвиток рухових і швидкісно-силових якостей, зміцнюється м'язовий апарат, підвищується витривалість і загальна тренованість дітей і підлітків.
 У практиці  підготовки юних футболістів особливо виділяють спритність, швидкісно-силові якості, силу, швидкість, витривалість і гнучкість. Залежно від вікових особливостей в плануванні занять з фізичної підготовки роблять акцент на вихованні певних фізичних якостей з метою їх посилення.

2.Жонглювання м'ячем.




05.05.2020
1.Складові здорового способу життя.(Вивчити).
  • усвідомлення соціальної та біологічної значущості здоров'я для людини;
  • – раціональне харчування;
  • – оптимальний руховий режим;
  • – оптимальний психологічний настрій, вміння керувати своїм емоційним станом;
  • – відмові від шкідливих звичок;
  • – систематичне загартовування;
  • – дотримання правил особистої гігієни.
Загартовування є одним із засобів фізичної культури, за самою своєю природою різноманітним і різнобічним. Тому всі процедури краще поєднувати з різними видами фізичних навантажень. Наприклад, ігри, легкоатлетичні вправи на повітрі корисно проводити в полегшених спортивних костюмах, сонячні ванни поєднувати з купанням в природних водоймах, веслуванням, іграми на пляжі і ін. Основними принципами загартовування є: поступовість зростання загартовуючих факторів, систематичність їх застосування, змінна інтенсивність, різноманітність засобів при обов'язковому обліку індивідуальних властивостей організму. При загартовуванні треба мати на увазі, що кожна загартовуюча процедура повинна проходити на позитивному емоційному тлі, повинна доставляти радість і задоволення.
Загартовування повітрям. Повітряні ванни благотворно діють на весь організм: підвищують тонус нервової системи, покращують кровообіг, обмін речовин і збільшують опірність організму до простудних захворювань.
Загартовування сонцем проводиться у вигляді прийому сонячних ванн або, точніш, повітряно-сонячних ванн, так як при цьому на організм діє і повітря. Сонячна радіація благотворно діє на розвиток зростаючого організму, стимулює діяльність симпатико-адреналінової системи, зміцнює тонус нервово-м'язового апарату, підвищує фізичну працездатність і при систематичному застосуванні сприяє виробленню звички переносити високу температуру повітря.
Загартовування водою. Вода внаслідок великої теплоємності і високої теплопроводності викликають більш сильне охолодження, ніж повітряна ванна тієї ж температури. У зв'язку з цим водні процедури є більш енергійними способами загартовування, ніж повітряні ванни. Водні процедури загартовування діляться на загальні (обтирання, обливання холодною водою, контрастний душ, купання) і місцеві (полоскання горла, обливання стоп, ножні ванни, тобто - загартовування окремих органів). При всіх видах водних процедур необхідною умовою є поступове зниження температури води.
29.04.2020
1.Місце легкої атлетики в системі фізичного виховання,( вивчити).
Легка атлетика має важливе оздоровче значення, адже заняття в основному проводяться на свіжому повітрі, а у виконанні вправ бере участь більшість м'язів тіла.
Легкоатлетичні вправи поліпшують діяльність опорно-рухового апарату, внутрішніх органів і систем організму в цілому.
Завдяки заняттям легкою атлетикою можна набути спеціальних знань, поліпшити вміння керувати власними рухами, зробити їх швидкими і економними, удосконалити навички в доланні перешкод.
Крім навчального легка атлетика має також виховне значення, бо правильна організація і методика проведення занять сприяє формуванню особистості людини, розвитку її моральних якостей, розумових здібностей та естетичного смаку.
2.Фізичне самовдосконалення.

28.04.2020
1.Вивчити техніку естафетного бігу.
Естафетна паличка є цілісною гладку порожню трубку, круглу в перетині, зроблену з дерева, металу або іншого твердого матеріалу. Згідно з правилами проведення змагань, естафетна паличка повинна мати вагу не менше 50 г, довжину 28-30 см і довжину в окружності 12-13 см. Її передача здійснюється тільки в зоні, що дорівнює 20 м (по 10 м в кожну сторону від початку етапу) ; при цьому забороняється будь-яка допомога одного бігуна іншому (підштовхування і т.п.). Спортсмен, який закінчив етап, може зійти з доріжки лише в тому випадку, якщо переконався, що не завадить іншим бігунам. У разі втрати палички під час бігу її можна підняти і продовжувати біг далі. Якщо ж паличка загублена при передачі, її може підняти тільки передавальний бігун.


24.04.2020
1.Повторити техніку бігу на середні дистанції.
До бігу на середні дистанції відносять біг на 800 м і 1500 м, на довгі дистанції - від 3000 до 10 000 м, які проводяться на стадіоні або на кросових дистанціях. Умовно процес бігу можна розділити на старт і стартовий розгін, біг по дистанції і фінішування. Основи техніки бігу є найбільш консервативними, і вони істотно не змінювалися упродовж віків. Дослідження, що проводяться, в індивідуальній техніці серед провідних спортсменів вносили лише невеликі зміни. В основному визначався вплив різних чинників на техніку бігу, робота певних м'язів в процесі створення швидкості бігу, визначалися біомеханічні параметри основних характеристик техніки бігу.
У кожному виді бігу необхідно говорити про оптимальну довжину кроку; у бігу на середні дистанції вона менша, ніж в бігу на короткі дистанції, і більше, ніж на довгі і наддовгі дистанції.
Одними з головних показників техніки бігу є потужність зусиль і економічність рухів. Вони пов'язані, з одного боку, з швидкісно-силовою підготовленістю бігуна, а з іншої - з економічністю витрати енергетичних ресурсів. Із збільшенням дистанції значення чинника економічності рухів переважає над значенням чинника потужності роботи, оскільки відбувається зменшення довжини і частоти кроків. Тут на перше місце виступає здатність спортсмена до тривалої роботи оптимальної потужності.
Біг на середні і довгі дистанції починається із старту. Згідно з правилами змагань в даному випадку застосовується високий старт на дві команди.
Старт і стартовий розгін. По команді "На старт"! бігун займає початкове положення у стартової лінії. Штовхова нога знаходиться у лінії, а махова нога ставиться на 2-2,5 стоп ззаду. Тулуб нахилений вперед приблизно на 40 - 45°, ноги зігнуті в тазостегнових і колінних суглобах. Положення тіла бігуна має бути зручним і стійким. Руки зігнуті в ліктьових суглобах і займають протилежне положення ногам. Погляд бігуна спрямований вперед на доріжку, приблизно на 3 - 4 м.
Після команди "Марш"! чи пострілу стартера спортсмен активно починає біг. Із старту спортсмен біжить в похилому положенні, поступово випрямляючи тулуб і займаючи бігове положення, при якому нахил тулуба дорівнює приблизно 5 - 7°. Стартовий розгін залежить від довжини дистанції. У бігу на 800 м, де спортсмени біжать перші 100 м по своїх доріжках, завдання бігуна - швидко пробігти цей відрізок, щоб першим зайняти місце у бровки. Тут можна виділити:
1) сам стартовий розгін який триває приблизно 15 - 20 м;
2) активний біг, який триває до виходу спортсмена на загальну доріжку, де швидкість бігу наближається до рівномірної.
Зазвичай швидкість перших 100 м на дистанції 800 м дещо вищий, ніж швидкість бігу на інших відрізках, навіть при фінішуванні.
На інших дистанціях стартовий розгін менший, близько 10 - 15 м, тут головне - за рахунок швидкого розгону зайняти місце у бровки, щоб не бігти по другій доріжці, збільшуючи свій шлях, а потім перейти до більш рівномірного бігу, відповідного підготовці бігуна.
Біг по дистанції. Техніка бігу на прямих відрізках дистанції дещо відрізняється від техніки бігу на віражах. Хороша техніка бігу на дистанції може проявлятися такими основними рисами:
- невеликий нахил тулуба (4 - 5°) вперед;
- плечовий пояс розслаблений;
- лопатки трохи зведені;
- невеликий природний прогин в попереку;
- голова тримається рівно, м'язи особи і шиї не напружуються.
Така поза сприяє оптимальному варіанту бігу, знімає зайву напругу м'язів.
Руки в бігу зігнуті в ліктьових суглобах під 90°, кисті злегка стислі. Рухи рук нагадують рухи маятника, але при цьому не слід піднімати плечі.
Напрями рухів рук:
1) вперед-усередину, кисть руки, що рухається вперед, досягає приблизно середини тулуба (до грудини);
2) назад-кнаружи, не відводячи руку далеко убік.
Взагалі, усі рухи рук повинні наближатися до напряму бігу, оскільки зайві рухи рук в сторони призводять до розгойдування тулуба в бічних напрямах що негативно позначається на швидкості бігу і призводить до зайвих енергетичних витрат. Кут руху плечової кістки залежатиме від швидкості бігу, тобто чим вище швидкість, тим рухи енергійніші і розмашисті. Слід пам'ятати, що рухи рук високо вгору, як спереду, так і ззаду, є помилкою. Амплітуду коливань плечової кістки можна визначити по руху ліктьового суглоба : як тільки він починає рух більше вгору - це і буде межею амплітуди.
Розглядати техніку руху ніг в бігу слід з постановки стопи на опору. У бігу на середні і довгі дистанції стопа ставиться з носка на зовнішнє зведення стопи, опускаючись до моменту вертикалі на усю стопу. Стопи ставляться паралельно один одному на ширину стопи між ними, великий палець ноги спрямований вперед, не слід розгортати стопи наружу. Бігун повинен ставити стопу м'яко, а не ударним способом. Колінний суглоб у момент постановки стопи на грунт злегка зігнутий. Нога ставиться на опору рухом, що як би "загрібає". Цю дію можна порівняти з пружиною, яку злегка стискують, щоб потім отримати зворотний ефект - ефект пружної деформації. Відчуття бігуна - він повинен представляти себе пружиною, яка чинить опір стискуванню і протидіючи відштовхує тіло від опори. Після проходження вертикалі відбувається активне випрямлення ноги спочатку в тазостегновому, потім в колінному суглобах і тільки потім згинається стопа в гомілковостопному суглобі.
Момент відштовхування є головним елементом в техніці бігу, оскільки від потужності зусиль і кута відштовхування залежить швидкість бігу. Природно, чим гостріше кут відштовхування, тим більше потужність відштовхування наближатиметься до напряму руху і тим вище буде швидкість. У бігу на середні дистанції оптимальний кут відштовхування приблизно 50 - 55°, на довших дистанціях він дещо збільшується. Відштовхування має бути спрямоване вперед і узгоджуватися з нахилом тулуба. У бігу нахил тулуба міняється в межах 2 - 3°, збільшуючись до моменту відштовхування, і зменшується у фазі польоту. Положення голови також чинить вплив на положення тулуба : надмірний нахил голови вперед викликає занадто великий нахил тулуба, закріпачення м'язів грудей і черевного пресу; відхилення голови назад призводить до відхилення плечей назад, зниженню ефективності відштовхування і закріпаченню м'язів спини.
Активному відштовхуванню сприяє мах вільної ноги, спрямований вперед, - вгору, який закінчується в завершальний момент відштовхування.
Після відриву від грунту нога згинається в колінному суглобі, стегно рухається вперед до вертикалі, гомілка знаходиться майже паралельно опорі. Кут згинання крутеневої ноги в колінному суглобі у фазі заднього кроку залежить від індивідуальних особливостей і від швидкості бігу; чим вище швидкість бігу, тим більше згинається нога в колінному суглобі. У цій фазі м'яза що беруть участь у відштовхуванні, розслаблені. Після моменту вертикалі стегно махової ноги рухається вперед - вгору. Коли штовхова нога повністю випрямлена, гомілка махової ноги паралельна її стегну. Після моменту активного зведення стегон (фаза польоту) нога, що знаходиться попереду, починає опускатися, її гомілка виводиться вперед, і постановка ноги здійснюється з передньої частини стопи. Нога, що знаходиться ззаду, активно виноситься вперед, допомагаючи швидко наблизитися  до місця постановки ноги, тим самим знижуючи сили гальмування. Необхідно пам'ятати, що згинання ноги в колінному суглобі під час її перенесення, дозволяє понизити довжину маятника і скоротити період перенесення.
Дії бігуна при бігу поі повороту (віража) :
- злегка нахиляється вліво (до центру повороту);
- амплітуда рухів лівої руки дещо менша, ніж правою;
- праве плече трохи висувається вперед;
- довжина кроку лівої ноги дещо менша, ніж правою;
- крутеневий рух правої ноги йде злегка усередину;
- стопа правої ноги ставиться з розворотом всередину. Збільшення швидкості бігу на середніх дистанціях за рахунок збільшення довжини кроку обмежене оскільки занадто великий крок вимагає і великих енергетичних витрат. Довжина кроку у бігунів складає приблизно 160 - 220 см залежно від дистанції і індивідуальних особливостей. Швидкість бігу зазвичай збільшується за рахунок частоти кроків при збереженні їх довжини.
Фінішування. У бігу на середні і довгі дистанції бігуни зазвичай у кінці виконують фінішний кидок або спурт, довжина якого в середньому досягає 150 - 200 м залежно від дистанції і потенційних можливостей бігуна. Техніка бігу під час фінішного кидка дещо міняється: збільшується нахил тулуба вперед, спостерігаються активніші рухи рук. На останніх метрах дистанції техніка рухів може розстроїтися, оскільки настає втома.
 Вплив втоми передусім позначається на швидкості бігу :
·   знижується частота рухів,
·   збільшується час опори,
·   знижується ефективність відштовхування і потужність відштовхування.
2.Піднімання тулуба з положення лежачи (довільно).
22.04.2020
1.Низький старт. Техніка виконання:


2.Човниковий біг 4х9





17.04.2020
1.Повторити комплекс загально-розвиваючих вправ.
2.Стрибки на скакалці.
15.04.2020

1.Виконати стрибкові вправи.

2.Піднімання тулуба з положення лежачи.




14.04.2020

1.Стрибки у довжину з розбігу переглянути відео.
2.Згинання розгинання рук в упорі лежачи.



10.04.2020
  1. Повторити фізичні якості.Виконати комплекс вправ.



2.Стрибки на скакалці.


08.04.2020
1.Повторити техніку стрибка у довжину з розбігу способом зігнувши ноги.
2.Човниковий біг 4х9.

03.04.2020
1.Вивчити комплекс ранкової гімнастики.
2.Стрибки через різні предмети.
01.04.2020
1.Повторити технічні елементи гандболу ,(імітація).
2.Згинання розгинання рук в упорі лежачи,(довільно,- дівчата від лави).
3.Повторити історію розвитку гандболу в Україні.


31.03.2020
1.Закріпити передачу м'яча в русі.
2.Повторити кидок м'яча однією рукою зверху в стрибку.
3.Багатоскоки, стрибки через скакалку.

20.03.2020
1.Вивчити фізичні якості.
2.Вивчити техніку: кидок м'яча зверху в стрибку.
3.Піднімання тулуба з положення сидячи.


18.03.2020
1.Повторити вправи для розвитку гнучкості.
2.Імітація виконання передачі м'яча однією рукою.

Результат пошуку зображень за запитом передачи мяча в гандболе

3.Д/З- фізичне самовдосконалення.



17.03.2020
1.Загально-розвиваючі вправи на місці без предметів(вивчити).
2.Повторити передачу м'яча однією рукою.
Картинки по запросу гандбол фото ведения мяча3.Д/З -стрибки на одній нозі.

Немає коментарів:

Дописати коментар